> Załóż DARMOWE konto w LetsHookup jeszcze przez 36 minut, liczba miejsc ograniczona! <

Jak zaproponować FWB? Sposoby, dzięki którym ona nie odmówi!

FWB to ten typ relacji, w której początkowo możemy czuć się niepewnie. To trudne szczególnie dla osób, które dotychczas nie szukały przyjaciół, z którymi mogliby pójść do łóżka. Dlatego też często zastanawiamy się, w jaki sposób moglibyśmy w ogóle to zaproponować. Jakie reguły ustalić, jak mówić o tym, co lubimy i przede wszystkim co powiedzieć, by kogoś nie urazić?

Miejsce 1
Wybór użytkowników
image
LetsHookup - wybór użytkowników - nr 1 w Polsce!
Liczba ocen: 15514 (Zarejestruj się, aby ocenić)
Jeszcze tylko przez 59 minut! Darmowe Konto na LetsHookup - darmowej alternatywie dla tego portalu!

FWB, czyli nie skacz na głęboką wodę

FWB pod pewnymi względami możemy porównać do zwykłego związku, w którym obie osoby nastawiają się na budowanie trwałej relacji opartej na miłości. Choć FWB zakłada właśnie brak uczuć oraz korzyści erotyczne, to czasami jednak jest to podobne do związku. Dlaczego? Ponieważ nie podchodzimy do pierwszej lepszej osoby i nie proponujemy jej, by została naszym chłopakiem/dziewczyną. Budowanie jakiejkolwiek relacji jest procesem, w którym musimy otworzyć się na siebie, zaufać i rozmawiać o tym, co nas interesuje.

Podobnie i tutaj. Jeśli poznałeś kogoś przez portal randkowy lub od dłuższego czasu rozmawiasz z koleżanką, która Ci się podoba, spróbuj w pewnym momencie poruszyć temat dotyczący Waszych relacji. W delikatny sposób zaznacz, że tym, co Cię interesuje jest FWB. Daj znać, że nie szukasz miłości, ale jednocześnie interesuje Cię to, by kontynuować znajomość i wkrótce poszerzyć ją o nowe doznania. Stawiasz jasne granice i możesz teraz czekać na to, co odpowie druga strona.

Określ swoje zainteresowania

Jeśli korzystasz z aplikacji randkowych, masz poniekąd o wiele prostsze zadanie. Skoro interesuje Cię FWB, to prawdopodobnie wybrałeś taki portal, który zrzesza osoby nie szukające trwałych relacji i  związków. Bardzo często już w opisach swoich kont dajemy sygnał, jakie mamy preferencje. To znacząco ułatwia poszukiwania osób, które faktycznie mogłyby podzielić nasze zainteresowania. Jednocześnie nie marnujemy wtedy czasu na osoby, które mają zupełnie inne zainteresowania. Dzięki temu, że już od razu określimy preferencje jest duża szansa, że osoba, z którą piszemy też myśli o FWB.

Mów wprost o oczekiwaniach

Podobno o trudnych tematach najlepiej rozmawia się prostymi słowami. Ta zasada sprawdzi się i tutaj. Choć czasami nie potrafimy mówić o swoich oczekiwaniach erotycznych, to musimy pamiętać, że szczera rozmowa jest jedynym sposobem na stworzenie takiej relacji, która faktycznie nas interesuje. Jeśli więc piszesz z kimś od jakiegoś czasu i czujesz, że masz ochotę na więcej, powiedz o tym. Napisz, że interesuje Cię FWB i spytaj, co ten ktoś o tym sądzi. Nie owijaj w bawełnę i nie obiecuj, że być może pojawi się uczucie, bo zranisz kogoś lub stracisz szansę na relację z kimś, kto nie chce się przywiązywać.

Pamiętaj też, że pisząc z kimś tak naprawdę nic nie tracisz! Praktycznie się nie znacie i nawet jeśli ta osoba Ci odmówi, to wkrótce poznasz kolejną, z którą być może połączą Cię podobne oczekiwania. Jeśli więc boisz się odmowy lub wyśmiania, zapomnij o lęku! Tak, wiemy, że łatwo się mówi, ale to prawda. Nie masz ochoty na związek, nie chcesz budować więzi emocjonalnej, więc co masz do stracenia? Prawdopodobieństwo tego, że spotkacie się w innych okolicznościach jest niskie. Nie bój się więc i jasno komunikuj, jakie masz pragnienia. To najprostszy sposób na to, by dojść do porozumienia i doprowadzić do spotkania.

FWB, czyli szczera rozmowa

Proponując komuś FWB musisz również pamiętać, że podstawą jest szczera rozmowa. To kolejne podobieństwo, które spotykamy również w trakcie budowania trwałych relacji. FWB opiera się na braku oczekiwań emocjonalnych i braku planów na przyszłość. To czysty układ, w którym oboje czerpiecie fizyczne korzyści. Jeśli więc planujesz to komu zaproponować, nakreśl jasno swoje intencje i daj do zrozumienia, że nie zamierzasz się przywiązywać i nie bierzesz pod uwagę tworzenia w przyszłości związku.

Co istotne, skoro zamierzacie zawrzeć pewien układ, musicie umieć odłożyć na bok zazdrość i wszelkie oczekiwania. Spotykacie się, gdy macie na to ochotę, ale poza spotkaniami nic Was nie interesuje. Dajecie sobie wolność i nie interesujecie się swoimi sprawami. Choć to może wydawać się oczywiste, to lepiej powiedzieć o tym zawczasu. Dzięki temu oszczędzicie sobie ewentualnych nieporozumień, kłótni i zranień.

Musisz być odważny

Skoro FWB opiera się na spełnianiu swoich pragnień erotycznych, to musisz być odważny. Na nic Twoja szczerość, jeśli będziesz się bał powiedzieć o tym, co Cię kręci. Bez tego ta relacja będzie bezsensowna i bardzo szybko się znudzi. A przecież nie o to Wam chodzi, prawda?

Jeśli zastanawiasz się, jak zaproponować FWB, powiedz wprost: „Podobasz mi się, ale nie jestem zainteresowana/y związkiem. Co byś za to powiedział/a na FWB?” Jednych takie postawienie sprawy wprost może zszokować, innym ułatwić rozmowę i od razu pomóc przejść do konkretów. Osoba, która szuka miłości dostanie jasny sygnał, że tu jej nie znajdzie. Jednocześnie osoba mająca ochotę na przygodę też będzie mogła przełamać swoje bariery i szczere porozmawiać oraz ustalić szczegóły.

Napisać czy powiedzieć?

To jeszcze jeden z dylematów, gdy zastanawiamy się nad FWB, ale nie chcemy, by ta druga osoba źle nas odebrała. To, w jaki sposób jej to zaproponujesz powinno zależeć od typu Waszej znajomości. Jeśli dotychczas tylko pisaliście, bo poznaliście się dzięki aplikacji randkowej, to nie powinno być problemu z napisaniem takiej propozycji. Dostosowujemy się do formy naszej komunikacji.

Jednocześnie jeśli zwykle się spotykacie, bo jesteście dobrymi znajomymi, to lepiej, by porozmawiać o tym w cztery oczy. Kontakt bezpośredni pokaże również reakcję na propozycję. Zobaczysz, czy będzie to zmieszanie, oburzenie czy zainteresowanie. Jednak obserwacja czyjejś mimiki pozwala zrozumieć dużo więcej, niż tylko wymiana wiadomości. Choć będziesz musiał popracować tu nad swoją odwagą, to pamiętaj, że w FWB jest ona jedną z kluczowych umiejętności. W innym wypadku nie spełnisz swoich oczekiwań i bardzo szybko dojdziesz do wniosku, że ta relacja nie miała sensu.

Justyna Tomaszewska

Autorka, która z pasją zagłębia się w tematykę związków i miłości, oferując czytelnikom unikalne spojrzenie na te uniwersalne doświadczenia. Jej teksty, pełne empatii i głębokiego zrozumienia ludzkich emocji, inspirują do refleksji nad własnym życiem uczuciowym. Wykorzystując swoje bogate doświadczenie jako coach relacji, łączy praktyczne porady z inspirującymi historiami, pomagając czytelnikom budować zdrowe i satysfakcjonujące związki. Jej styl pisania jest bezpośredni i pełen ciepła, co sprawia, że czytelnicy czują się jak w rozmowie ze starą przyjaciółką. W swoich publikacjach często eksploruje złożoność międzyludzkich relacji, pokazując, że prawdziwa miłość wymaga odwagi, zrozumienia i pracy nad sobą. Każdy artykuł, który pisze, jest świadectwem jej głębokiego przekonania, że każdy zasługuje na szczęśliwy i spełniony związek.

Dodaj komentarz