> Promocja na PREMIUM w IAmNaughty -50%! Kliknij <

Nowe portale randkowe – luty 2024

Nowe portale randkowe przyciągają coraz więcej osób spragnionych miłości. Zobacz listę najnowszych portali randkowych w Polsce i zacznij się umawiać!

Miejsce 1
Wybór użytkowników
image
Erodate
Liczba ocen: 10578 (Zarejestruj się, aby ocenić)
Serwis randkowy, na którym znajdziesz bezpieczne i niezobowiązujące spotkania!
9.9

Ocena

Miejsce 2
Promocja
image
Soczyste Milfy
Liczba ocen: 5244 (Zarejestruj się, aby ocenić)
Tylko dla fanów dojrzałych i pięknych kobiet - tysiące wyposzczonych mamusiek czekają!
8.9

Ocena

Miejsce 3
Wybór użytkowników
image
IamNaughty
Liczba ocen: 2328 (Zarejestruj się, aby ocenić)
Jeden z najlepszych darmowych portali oferujących niezobowiązujące spotkania miłosne!
8.4

Ocena

Miejsce 4
Wybór redakcji
image
Wybierz portal według preferencji!
Liczba ocen: 14241 (Zarejestruj się, aby ocenić)
Wybierz najlepszy darmowy portal randkowy dla siebie. Sprawdź już teraz!
Miejsce 5
image
eDarling
Liczba ocen: 7864 (Zarejestruj się, aby ocenić)
Załóż konto na najpopularniejszym portalu randkowym w Polsce!
9.5

Ocena

Miejsce 6
image
Be2
Liczba ocen: 9756 (Zarejestruj się, aby ocenić)
Portal randkowy dla osób ceniących poważne i długotrwałe związki!
9.3

Ocena

Miejsce 7
image
Flirt
Liczba ocen: 7014 (Zarejestruj się, aby ocenić)
Wszystko zaczyna się od flirtu. Tysiące otwartych singli czeka na Twoją wiadomość!

Najnowsze portale randkowe w Polsce

Najnowsze portale randkowe niewiele maja już wspólnego z pierwszymi tego rodzaju próbami, jakie pojawiły się w sieci w połowie lat 90-tych ubiegłego wieku. To właśnie wtedy w internecie szukano miłości poprzez IRC, zadebiutowała też strona Match, bardzo jeszcze ograniczona w swojej funkcjonalności, ale już wtedy było widać, że pomysł trafił w dziesiątkę. Match zresztą rozwija się do dzisiaj, warto zaznaczyć, iż portal ten jako pierwszy wprowadził aplikację na popularnego androida. Z czasem jednak ludzie szukają czegoś nowego, odpowiedzią na to zapotrzebowanie są nowe portale randkowe, które pojawiają się jak przysłowiowe grzyby po deszczu. Ten rynek coraz szerzej otwiera się również na osoby z bardzo zróżnicowanymi preferencjami seksualnymi, a wraz z rozwojem technologii triumfują nowe funkcje. W tym artykule weźmiemy pod lupę specyfikę najnowszych portali randkowych, wskażemy na interesujące rozwiązania, polecimy także kilka stron, które mogą zainteresować poszukiwaczy romantycznych przygód w naszym pięknym kraju.

Nowe funkcje na portalach randkowych

Zacznijmy od takiej oto konstatacji, że chociaż kojarzenie partnerów jest jedną z najstarszych istniejących branż, kojarzenie ich w sieci ma teraz swój własny moment. Inaczej mówiąc – istnieje prawdziwy boom na portale randkowe, co wynika być może po części ze zdefiniowanej już jakiś czas temu przez socjologów istotnej zmiany w komunikacji społecznej (prężny rozwój telefonii komórkowej i internetu). Nic zatem dziwnego, że twórcy nowych portali tego typu idą za ciosem i zaskakują swoich użytkowników nowymi funkcjonalnościami udostępnianymi na stronach internetowych. Dodać należy, że obecnie istnieje ponad 1500 aplikacji randkowych, które chcą przyciągnąć samotnych mężczyzn i kobiety do swojego produktu i dopasować ich do siebie. Mało tego, z ciekawych badań przeprowadzonych w Stanach Zjednoczonych wynika, że 12% osób w wieku 18-29 lat przyznaje, że jest w związku z partnerem lub małżonkiem, którego poznali online. Milenialsi mają to czego chcieli!

Przyjrzyjmy się zatem nowym funkcjom udostępnianym przez twórców portali randkowych. Wszystko zaczyna się oczywiście od kreatora profilu – to w ten sposób ludzie przedstawiają się swoim potencjalnym, przyszłym partnerom. Możliwość stworzenia jak najbardziej spersonalizowanego profilu użytkownika powinno być kluczową funkcją serwisu randkowego, a jego użytkownicy wymagają teraz znacznie większej elastyczności, niż ta, której można było doświadczyć rejestrując się na nieco już oldschoolowym Tinder, czy polskiej Sympatii. Teraz chodzi o zapewnienie użytkownikom wystarczającej przestrzeni, aby w pełni podzielić się swoimi zainteresowaniami oraz olśnić swoją osobowością. Prawdziwą sztuką okazuje się przy tym zoptymalizowanie czasu potrzebnego na wypełnienie profilu, przy jednoczesnym uchwyceniu najważniejszych cech charakterystycznych użytkowników.

Kluczem do sukcesu w nawiązywaniu relacji jest sprawna komunikacja, tutaj nic się nie zmieniło przez eony dziejów. Nowoczesne rozwiązania technologiczne pozwalają jednak na wyniesienie owej komunikacji na zupełnie nowy poziom. Elegancki i zabawny system przesyłania wiadomości stał się integralną częścią nowych portali randkowych. Charakteryzuje go łatwy i przyjemny interfejs, funkcja wysyłania załączników (zdjęć, filmów), rozbudowana baza emotikonów i GIF-ów, a także możliwość wysyłania wiadomości w formacie audio. Ciekawym ukłonem w stronę swoistej etyki randkowania jest wprowadzany na niektórych portalach system, który pozwala na zainicjowanie rozmowy tylko kobietom. Wynalazkiem ostatnich czasów jest natomiast wzbogacanie rozmowy poprzez funkcjonalny czat wideo. Na przykład portal eHarmony ma doskonałą funkcję o nazwie pierwsza randka wideo.

Większość użytkowników serwisów randkowych w końcu chce spotkać się ze swoimi partnerami w prawdziwym życiu. Zintegrowanie informacji o lokalizacji z witryną randkową pomaga ludziom znaleźć pokrewną duszę w ich najbliższej okolicy, a na rozwiązanie to coraz częściej decydują się twórcy nowych portali. Istnieje także możliwość wyszukiwania po kodzie pocztowym lub po nieodebranych połączeniach. Funkcje udostępniania lokalizacji to obecnie „must have” serwisów randkowych.

Czym charakteryzują się nowe portale randkowe?

Przede wszystkim nowe portale randkowe mają charakter w pełni mobilny. Co to oznacza w praktyce? Można bez problemu pobrać taką aplikację na systemy iOS oraz Android, korzystając z Apple Store czy Google Play. Dzięki temu randkowanie jest możliwe z właściwie każdego miejsca na ziemi. Nie bez powodu nowoczesne aplikacje randkowe dla singli stały się jedną z podstawowych dróg do kontaktu z innymi ludźmi podczas pandemii koronawirusa, kontaktu niekoniecznie romantycznego.

Użytkownicy oczekują jednak, że serwisy randkowe będą dla ich przyjaznym sprzymierzeńcem w znajdowaniu miłości. Znaczny odsetek użytkowników poszukuje poważnych związków, więc nowe platformy randkowe prowadzą często specjalistyczne blogi, na których można znaleźć wiele przydatnych artykułów zawierających praktyczne porady dotyczące relacji czy wskazówki o stylu i modzie. Hitem jest wirtualny trenera randek, który pomaga użytkownikom przełamać lody podczas wstępnych rozmów.

Nowe portale randkowe stawiają także na zaawansowane funkcje bezpieczeństwa i prywatności. Oszustów (spoofing), a nawet przestępców seksualnych, nie brakuje, więc dobry portal powinien wprowadzać funkcje weryfikacji danych w mediach społecznościowych podczas rejestracji, a także moderowanie zamieszczanych treści i instalowanie algorytmów do identyfikacji fałszywych profili i spamerów. Wprowadza się narzędzia do prześwietlania użytkowników pod kątem ewentualnych przestępstw o charakterze seksualnym. Niechlubny przykład pewnego polskiego portalu, który został zamknięty pod koniec zeszłego roku, po wykryciu przestępstwa kuplerstwa, daje w tym względzie sporo do przemyśleń.

Dlaczego ludzie szukają nowych portali randkowych?

Prawda jest taka, że ludzie zawsze szukają czegoś nowego. Nie inaczej jest w przypadku portali randkowych. W 1993 roku to na serwisie IRC szukano nowych przyjaźni i miłości. Później olbrzymią popularność zdobyła Sympatia.pl, wprowadzająca niejaką profesjonalizację na rynek, a przy tym płatne abonamenty. W 2010 zaistniał Edarling, w którym użytkownicy dobierali się na podstawie testów osobowościowych. A dzisiaj… wraz z popularyzacją smartfonów pojawiły się mobilne aplikacje randkowe. Przykład? Badoo, aplikacja podobna nieco do Facebooka, która pobiła w Polsce nieśmiertelnego Tindera. Taka jest kolej rzeczy.

Last but not least, nowe portale randkowe, otwierają się szeroko na osoby o zróżnicowanych preferencjach. Nie brakuje portali dedykowanych osobom LGBT, którym często trudno nawiązać pierwsze kontakty w realu. Obok działającego już dawno w Polsce portalu Queer.pl, coraz większa popularność zdobywa aplikacja mobilna Taimi, dedykowana dla ludzi żyjących pełnią kolorów tęczy.

Blog z poradami randkowymi