> Załóż DARMOWE konto w LetsHookup jeszcze przez 36 minut, liczba miejsc ograniczona! <

Jakie kwiaty na randkę? Wyjaśniamy znaczenie kolorów

Początkowe randki wywołują wiele emocji. Stresujemy się, jak nasza druga połowa nas odbierze i czy również będzie nami zainteresowana. Staramy się wypaść jak najlepiej i myślimy o tym, jak zrobić dobre wrażenie. Jednym z najczęstszych wyborów jest zakup bukietu kwiatów dla kobiety. Sprawdźmy więc, dlaczego warto zdecydować się na ten krok oraz jakie kwiaty najlepiej wybrać.

Miejsce 1
Wybór użytkowników
image
LetsHookup - wybór użytkowników - nr 1 w Polsce!
Liczba ocen: 15514 (Zarejestruj się, aby ocenić)
Jeszcze tylko przez 59 minut! Darmowe Konto na LetsHookup - darmowej alternatywie dla tego portalu!

Dlaczego warto kupić kwiaty?

Choć dawanie kobiecie kwiatów wydaje się być czymś zupełnie naturalnym, to wielu mężczyzn zwykle o tym nie pamięta. Kobieta, która wybiera się na randkę zazwyczaj więc nie oczekuje, że cokolwiek dostanie. Dlatego też bukiet kwiatów będzie dla niej bardzo przyjemną niespodzianką. Poczuje się ważna i wyróżniona. Będzie wiedzieć, że to spotkanie było ważne nie tylko dla niej. Mężczyzna, który przygotowywał się do niego już wcześniej pokazuje, że myślał o swojej wybrance i starał się sprawić jej radość.

Jakie kwiaty na pierwszą randkę wybrać?

Wiele zależy od tego, która to randka, jakie relacje łączą nas z kobietą oraz jaka panuje pora roku. Tak, pora roku też ma znaczenie! Jeżeli wybieramy się na swoją pierwszą randkę, warto zrezygnować z czerwonych róż. Choć one zdają się być najbardziej znanym i uniwersalnym rozwiązaniem, to ich zakup na pierwszą randkę jest błędem. Czerwone róże wyrażają głęboką miłość, przywiązanie i namiętność. Jeśli dopiero się poznajecie, trudno mówić tu o tak poważnych uczuciach.

Podczas pierwszych spotkań warto postawić na drobne kwiaty, które są skromne, ale piękne. Warto pomyśleć o niewielkich bukietach stworzonych z narcyzów, żonkili czy konwalii. To kwiaty, które mają intensywne aromaty i doskonale się prezentują. Będą miłą niespodzianką i pokażą, że mężczyzna jest w stanie pomyśleć o czymś więcej, niż standardowe róże.

Rodzaj kwiatów a spotkanie

Rodzaj kupowanych kwiatów różni się także od charakteru spotkania. Jeśli umówiliśmy się w miejscu publicznym, takim jak kawiarnia, park, kino czy teatr, to zabieranie ze sobą całego bukietu może być problematyczne. Często kobieta nie będzie w stanie znaleźć flakonu na kwiaty, a one zaczną więdnąć. W takiej sytuacji najlepszym rozwiązaniem jest decyzja o jednym, delikatnie przewiązanym kwiatku. To bardzo subtelna, ale wciąż fantastyczna niespodzianka.

Jeżeli spotkanie jest organizowane w domu, to w tym wypadku warto zdecydować się na pełen bukiet. Niezależnie od tego, czy to kobieta jest zaproszona do mężczyzny czy odwrotnie, obfity bukiet będzie pięknym i uroczym prezentem. Oczywiście kwiaty odwijamy wcześniej z folii i wstawiamy do flakonu, czekając na randkę. Nawet kilka godzin poza wodą może sprawić, że nasz bukiet przestanie już ładnie wyglądać i zacznie więdnąć.

Jak ofiarować kwiaty?

To rzecz zabawna, o której w stresie mężczyźni często zapominają. Oczywiście idąc na spotkanie kwiaty trzymamy łodygami do góry, by bukiet nie więdnął i ładnie wyglądał. Natomiast w momencie spotkania kwiaty podnosimy, podając je kobiecie bukietem do góry. Niestety stres robi swoje i panowie bardzo często zapominają o tym, by kwiaty podnieść. To zabawne, ale i urocze. Pokazuje, że to spotkanie naprawdę jest dla nich ważne.

Kwiaty na randkę a pora roku

Jeżeli trwa wiosna lub lato, a na polach roi się od pięknych i pachnących kwiatów, możemy wykazać się inwencją twórczą. Warto wybrać się samemu na spacer i nazrywać różnokolorowych kwiatów, które wspólnie złożymy i przewiążemy. Własnoręcznie wykonany bukiet powinien przypaść kobiecie do gustu i pokazać, że mężczyzna jest faktycznie zaangażowany.

Ulubione kwiaty

Czasami zdarzy się, że będziemy wiedzieli, jakie kwiaty lubi dana kobieta. Może wcześniej się z nią przyjaźniliśmy, a teraz poczuliśmy do siebie coś więcej? Albo w trakcie rozmowy, niby mimochodem wspomniała o tym, że uwielbia białe róże lub zachwyca się różowymi margaretkami? Jeśli tak, to i tutaj wybór powinien być oczywisty!

Kupując jej ulubione kwiaty pokazujemy, że naprawdę jej słuchamy i staramy się dowiedzieć, co rzeczywiście lubi. Taki krok powinien być odebrany bardzo pozytywnie. Oczywiście i tutaj musimy dostosować rozmiar kwiatów. Wybieramy bukiet na spotkanie w domu i lekką wiązankę na randkę w miejscu publicznym.

Justyna Tomaszewska

Autorka, która z pasją zagłębia się w tematykę związków i miłości, oferując czytelnikom unikalne spojrzenie na te uniwersalne doświadczenia. Jej teksty, pełne empatii i głębokiego zrozumienia ludzkich emocji, inspirują do refleksji nad własnym życiem uczuciowym. Wykorzystując swoje bogate doświadczenie jako coach relacji, łączy praktyczne porady z inspirującymi historiami, pomagając czytelnikom budować zdrowe i satysfakcjonujące związki. Jej styl pisania jest bezpośredni i pełen ciepła, co sprawia, że czytelnicy czują się jak w rozmowie ze starą przyjaciółką. W swoich publikacjach często eksploruje złożoność międzyludzkich relacji, pokazując, że prawdziwa miłość wymaga odwagi, zrozumienia i pracy nad sobą. Każdy artykuł, który pisze, jest świadectwem jej głębokiego przekonania, że każdy zasługuje na szczęśliwy i spełniony związek.

Dodaj komentarz