> Załóż DARMOWE konto w LetsHookup jeszcze przez 36 minut, liczba miejsc ograniczona! <

Pierwsza rozmowa na portalu randkowym. Jak zagadać na portalu randkowym?

Portale randkowe takie jak Tinder, eDarling czy Sympatia kojarzą prawie wszyscy. Dla znacznej większości szukanie swojej drugiej połówki na nich nie jest niczym wstydliwym. Żyjemy w dobie Internetu, co wpłynęło na zwiększenie naszych możliwości poznania kogoś ciekawego. Jednak nie zawsze potrafimy to docenić i niejednokrotnie nie wiemy, jak korzystać ze swoich możliwości. Sprawdźmy więc, jak wybrać odpowiedni portal i jak odważyć się do kogoś zagadać.

Nasuwają się zatem pytania:

 • Jak stworzyć dobry profil na portalu randkowym?
 • Jak zagadać w internecie do obcej, atrakcyjnej osoby?
Miejsce 1
Wybór użytkowników
image
LetsHookup - wybór użytkowników - nr 1 w Polsce!
Liczba ocen: 15514 (Zarejestruj się, aby ocenić)
Jeszcze tylko przez 59 minut! Darmowe Konto na LetsHookup - darmowej alternatywie dla tego portalu!

Wybór portalu randkowego

Najpierw powinieneś/powinnaś wybrać odpowiedni portal internetowy. Radzę skupić się na najpopularniejszych stronach, ponieważ to właśnie tam znajdziemy największą bazę aktualnych kont. Warto zwrócić uwagę, czy portale są moderowane. Weryfikacja nowych osób pozwala zabezpieczyć nas przed oszustami i fałszywymi tożsamościami.

Warto również zwiększyć swoje szanse, nie ograniczając się tylko do jednego portalu. Założenie kont na kilku platformach może nam znacząco pomóc! Wielu singli i singielek szuka potencjalnych “celów” tylko na jednej stronie, więc w ten sposób uda się nam dotrzeć do znacznie szerszego grona. Warto także sprecyzować, czy interesują nas niezobowiązujące spotkania i jednonocne przygody, czy też szukamy portalu stawiającego na stabilne i trwałe relacje.

Dobry profil – większy profit

Badania oraz liczne przykłady pokazały, że profile posiadające wysokiej jakości zdjęcia cieszą się większym zainteresowaniem. Jeśli jesteś mężczyzną szukającym partnerki, oprócz zdjęcia opracuj ciekawy opis profilu. Choć kobiety lubią tajemniczość, to z powodów naturalnych wolą wstępnie wiedzieć, z kim mniej więcej mają do czynienia. Paniom również radzimy stworzenie ciekawego, żywiołowego opisu. Wymienienie swoich pasji lub pragnień ułatwi facetom napisanie pierwszej wiadomości (ponieważ najczęściej mężczyźni zaczynają rozmowę) oraz da podłoże pod wstępne tematy.

Oto dwa przykłady tego, ile rozbudowa profilu może zmienić: na swoim profilu umieściłeś/łaś kilka ładnych zdjęć i to w podobnych pomieszczeniach oraz ubraniach. W opisie zawarto ledwie kilka słów. Jaki jest efekt? Dostajesz dużo bardzo podobnych wiadomości o treści: “co tam?” lub “hej co u ciebie?”. Jeśli nie pokażesz, czym się zajmujesz, jak wyglądasz najczęściej oraz co Cię pasjonuje, narażasz się na jałowe i bezsensowne kontakty. Prawdopodobnie nie wniosą one niczego do Twojego życia, a tylko zmarnują Twoją energię.

A teraz załóżmy, że Twoje zdjęcia są zrobione w różnych miejscach – na jednym jesteś na mieście, na drugim wykonujesz jakąś czynność związaną z pracą, a na trzecim skupiasz się na hobby. Fotografie są wyraźne. Twoja twarz jest dokładnie widoczna. Widać również sylwetkę, a ubrania są czyste i zadbane. Ponadto w opisie umieszczasz więcej informacji o sobie i robisz to w sposób humorystyczny: “Uwielbiam miejskie wycieczki na moim pogromcy korków”. Tym samym pokazujesz, że jesteś inteligentna, masz poczucie humoru oraz chętnie jeździsz na rowerze!

Sprawdź: Jak zrobić dobre zdjęcia na portal randkowy!

Postaw na ciekawość i różnorodność

Gdy rozbudujesz swój profil o ciekawostki o Twoim życiu, łatwiej będzie do Ciebie napisać. Jednocześnie zniechęcisz do kontaktu osoby, którym nie odpowiada Twoja pasja, aktywność czy humor. Dzięki temu stracisz mniej nerwów oraz czasu. Zatem tworząc profil na portalu randkowym (a najlepiej na więcej niż jednym) należy wykonać następujące czynności:

 • zrób kilka ostrych zdjęć w różnych miejscach, porach i ubraniach,
 • na zdjęciach musisz być zadbany/na – miej czyste i schludne ubrania, ułożone włosy, naturalny uśmiech
 • dodaj opis na około 250 znaków (zbyt długie mogą zniechęcić i zabić tajemniczość),
 • tworząc profil postaraj się, by był lekko humorystyczny, ale i bez przesady – nie chcesz być postrzegany/na jako osoba lekceważąca.

Pierwsza wiadomość na portalu randkowym

Wielu ludzi odczuwa strach przed rozpoczęciem rozmowy nawet z osobami, które widzi pierwszy raz i prawdopodobnie nigdy więcej ich nie spotka. Podczas korzystania z portalu regularnie pojawiają się nowe propozycje, a poprzednie, na które nie zwróciłeś uwagi znikają. Zatem jeśli znalazłeś profil osoby, która wpadła Ci w oko po prostu do niej napisz! Nie ma się czym stresować. Przecież po to jesteś na tym portalu, by poznawać nowych ludzi.

Nie odpisał/a lub szybko zerwał/a kontakt? Nic straconego, na pewno masz kolejne ciekawe osoby w proponowanych. Kiedy przełamiemy strach i zrozumiemy, że jesteśmy ciekawi i wartościowi, znikną bezsensowne obawy. Tym samym zaczniemy prowadzić bardziej interesujące rozmowy, które przykują uwagę innych. Wysyłanie szablonowych wiadomości “Hej” lub “Co tam” to najgorszy możliwy wybór. Jeśli piszesz do bardzo atrakcyjnej osoby, to prawdopodobnie Cię zignoruje. Ona codziennie dostaje kilka lub nawet kilkanaście takich wiadomości!

Zobacz także jakie są Najlepsze darmowe portale randkowe!

Wysil się chociaż trochę i napisz na przykład coś takiego: “Cześć Haniu, zauważyłem, że studiujesz weterynarię i jesteś wolontariuszką w schronisku. Mój pies jest ze schroniska. Masz u siebie w domu jakichś kudłatych przyjaciół?”. Taka wiadomość wyróżni się na tle tych najbardziej typowych i jasno sprecyzuje Wasz kierunek rozmowy, czyli zwierzęta. Później będziecie zmieniali tematy, ale o tym w dalszej części poradnika.

Rozwinięcie rozmowy – co dalej?

Strach przełamany? Wiadomość wysłana? A osoba, która Ci się podoba odczytała i nawet odpisała! Ale co dalej? Gdy dostaniesz odpowiedź możesz kontynuować rozpoczęty wątek, ale nie dłużej niż przez 3-4 następne wiadomości! Staraj się unikać pisania ciągle o tym samym, bo zostaniesz uznany/a za nudną osobę. Najlepiej wprowadzić delikatne przejście, z aktualnego tematu w następny. Oto przykład: “Urocza ta Twoja papuga. Byłem niedawno w Warszawie w papugarni. Jedna olbrzymia ara usiadła mi na głowie. A Ty byłaś kiedyś w stolicy?” Staraj się wybadać grunt.

Pamiętaj – jeśli nie odpisuje od razu i na początku wysyła pojedyncze krótkie wiadomości, nie przejmuj się. Musi Cię lepiej poznać, przecież raczej nikt nie chce każdemu szczegółowo streszczać swojego życia. Twój rozmówca może być również w pracy, na uczelni lub zakupach i zwyczajnie nie mieć możliwości szybko odpowiadać.

Czego unikać podczas pierwszych rozmów?

 • trudnych i kontrowersyjnych tematów
 • zwierzeń z trudnych przeżyć
 • jednoznacznie erotycznych dowcipów
 • żalenia się
 • bycia zbyt miłym – nikt nie mówi, by zachowywać się niemiło. Jednak bycie nadmiernie miłym psuje Twój wizerunek, a rozmówca przestaje Cię traktować poważnie. Nudzisz i nie stanowisz żadnego wyzwania
 • przechwalania się – prawda prędzej czy później wyjdzie na jaw
 • zagłuszania drugiej strony – daj swojemu rozmówcy dojść do głosu

Jeśli będziesz unikać powyższych czynności i tematów najpewniej uda Ci się zainteresować rozmówcę tak, że umówi się z Tobą na spotkanie. Jeśli Ty je zaproponujesz, to postaraj się to zrobić delikatnie, np.: “To może gdzieś razem wyskoczymy? Znam przytulną kawiarnię, niedaleko stąd. Wpadniesz?” Pamiętaj, że pierwsza randka jest formą testu i jeszcze nic nie znaczy. Nie traktuj jej śmiertelnie poważnie i pójdź na nią bez nerwów i z rezerwą, bo nic nie jest jeszcze pewne. Jak zatem przygotować się na pierwszą randkę? Jak ją przeprowadzić? To nie takie trudne, jak się wydaje – przede wszystkim pozostań sobą w rozmowie. To klucz do sukcesu!

Justyna Tomaszewska

Autorka, która z pasją zagłębia się w tematykę związków i miłości, oferując czytelnikom unikalne spojrzenie na te uniwersalne doświadczenia. Jej teksty, pełne empatii i głębokiego zrozumienia ludzkich emocji, inspirują do refleksji nad własnym życiem uczuciowym. Wykorzystując swoje bogate doświadczenie jako coach relacji, łączy praktyczne porady z inspirującymi historiami, pomagając czytelnikom budować zdrowe i satysfakcjonujące związki. Jej styl pisania jest bezpośredni i pełen ciepła, co sprawia, że czytelnicy czują się jak w rozmowie ze starą przyjaciółką. W swoich publikacjach często eksploruje złożoność międzyludzkich relacji, pokazując, że prawdziwa miłość wymaga odwagi, zrozumienia i pracy nad sobą. Każdy artykuł, który pisze, jest świadectwem jej głębokiego przekonania, że każdy zasługuje na szczęśliwy i spełniony związek.

Dodaj komentarz