Portale randkowe takie jak Tinder, eDarling czy Sympatia kojarzą prawie wszyscy. Dla znacznej większości osób szukanie na takich stronach swojej drugiej połówki nie jest niczym wstydliwym. Żyjemy w dobie internetu, dlatego naturalnym jest to, że relacje damsko-męskie rozwinęły się o kontakty w sieci. Jednak mimo, że umawianie się w internecie znamy już jakiś czas to nadal nie każdy potrafi wykorzystać to dobrodziejstwo. Nasuwają się zatem pytania: Jak stworzyć dobry profil na portalu randkowym? Jak zagadać w internecie do obcej, atrakcyjnej osoby?

Baner EroDate [SOI]

Wybór Portalu

Najpierw powinieneś/powinnaś wybrać odpowiedni portal internetowy. Radzę skupić się na najpopularniejszych, ponieważ znajdziemy tam największą bazę kont potencjalnych partnerów/partnerek. Dodatkowo by zwiększyć swoje szanse nie radzę zamykać się tylko na jeden portal – założenie kont na kilku platformach może znacząco pomóc. Wielu singli i singielek szuka potencjalnych “celów” tylko na jednej stronie więc w ten sposób dotrze się do znacznie większej grupy ludzi. Warto także sprecyzować, czy interesują nas niezobowiązujące spotkania, czy też szukamy portal, który nastawiony jest na poważne spotkania i związki.

Dobry profil – większy profit

Badania oraz liczne przykłady pokazały, że profile posiadające wysokiej jakości zdjęcia cieszą się większym zainteresowaniem. Jeśli jesteś mężczyzną szukającym partnerki radzę dać dużo informacji o sobie – kobiety lubią tajemniczość, ale z powodów naturalnych wolą wstępnie wiedzieć z kim mniej więcej mają do czynienia. Paniom również poradzę szersze opisanie siebie na przykład wyszczególnienie oryginalnego hobby. Ułatwi to facetom napisanie pierwszej wiadomości (ponieważ najczęściej mężczyźni zaczynają rozmowę) oraz da podłoże pod wstępne tematy. Oto dwa przykłady tego ile rozbudowa profilu może zmienić: na swoim profilu umieściłeś/łaś kilka ładnych zdjęć, w podobnych pomieszczeniach. W opisie zawarto dosłownie kilka słów. Jaki jest efekt? Dostajesz dużo bardzo podobnych wiadomości o treści: “co tam?” lub “hej co u ciebie?”. Dość typowe, rzekłbym nie nastrajające pozytywnie. Jest wysokie ryzyko na to, że rozpoczniesz relację z zupełnie odmienną osobą co w najgorszym przypadku może zakończyć się wychodzeniem z toksycznego związku!

A teraz załóżmy, że twoje zdjęcia są zrobione w różnych miejscach – na jednym jesteś na mieście, na drugim wykonujesz jakąś czynność związaną z pracą, a na trzecim uprawiasz hobby. Fotografie są ostre, twoją twarz widać dokładnie, pokazana jest sylwetka, ubrania są czyste i zadbane. Dodatkowo w opisie zawierasz więcej informacji o sobie, najlepiej w sposób humorystyczny na przykład – “Uwielbiam miejskie wycieczki na moim pogromcy korków” i ten opis odnosi się do tego, że często jeździsz rowerem. Kiedy rozbudujesz swój profil o ciekawostki o twoim życiu łatwiej będzie do ciebie napisać. Ponadto odsieje się część ludzi, którym nie odpowiadałby twój styl życia dzięki czemu nie narazisz się na stratę czasu, nerwów i złudne nadzieje. Zatem tworząc profil na portalu randkowym (a najlepiej na więcej niż jednym) należy wykonać następujące czynności:

 • zrób kilka ostrych zdjęć w różnych sytuacjach z życia,
 • na zdjęciach musisz być zadbany/na czyli – umyte i uczesane włosy, czyste schludne ubrania,
 • dodaj opis na około 250 znaków (zbyt długie mogą zniechęcić i zabić tajemniczość),
 • tworząc profil postaraj się by był lekko humorystyczny, ale bez przesady – nie chcesz być postrzegany/na jako osoba lekceważąca.

Sprawdź: Jak zrobić dobre zdjęcia na portal randkowy!

Baner EroDate [SOI]

Pierwsza wiadomość na portalu randkowym

Wielu ludzi odczuwa strach przed rozpoczęciem rozmowy, nawet z osobami, których widzi pierwszy raz i prawdopodobnie nigdy więcej nie spotka. Podczas korzystania z portalu regularnie co jakiś czas pojawiają się nowe propozycje, a poprzednie, na które nie zwróciłeś uwagi znikają. Zatem jeśli znalazłeś profil osoby, która wpadła ci w oko po prostu do niej napisz. Nie ma się czym stresować, po to jesteś na tym portalu by poznawać nowych ludzi. Nie odpisał/a lub szybko zerwał/a kontakt? Nic straconego, na pewno masz kolejne ciekawe osoby w proponowanych. Kiedy przełamiemy strach należy zdecydować co konkretniej napisać. Wysyłanie szablonowych wiadomości pokroju “Hej” lub “Co tam” to najgorszy możliwy wybór. Jeśli piszesz do bardzo atrakcyjnej osoby to najpewniej cię oleje, bo codziennie dostaje kilka lub nawet kilkanaście takich wiadomości. Wysil się chociaż trochę i napisz na przykład coś takiego: “Cześć Haniu, zauważyłem, że studiujesz weterynarię i jesteś wolontariuszką w schronisku. Mój pies jest ze schroniska. Masz u siebie w domu jakiś kudłatych przyjaciół? ” Taka wiadomość wyróżni się zdecydowanie na tle tych najbardziej typowych i jasno sprecyzuje wasz kierunek rozmowy, czyli zwierzęta. Później będziecie zmieniali tematy, ale o tym w dalszej części poradnika.

Rozwinięcie rozmowy – co dalej?

Strach przełamany? Wiadomość wysłana? A osoba, która ci się podoba odczytała i nawet odpisała! Ale, co dalej? Gdy dostaniesz odpowiedź możesz kontynuować rozpoczęty wątek, ale nie dłużej niż przez 3-4 następne wiadomości! Staraj się unikać pisania ciągle o tym samym, bo zostaniesz uznany/a za nudną osobę. Najlepiej wprowadzić delikatne przejście, z aktualnego tematu w następny. Oto przykład: “Urocza ta twoja papuga. Byłem niedawno w Warszawie w papugarnii. Jedna olbrzymia ara usiadła mi na głowie. A ty byłaś kiedyś w stolicy?” Staraj się wybadać grunt. Pamiętaj – jeśli nie odpisuje od razu i na początku wysyła pojedyncze krótkie wiadomości nie przejmuj się. Musi Cię lepiej poznać, przecież raczej nikt nie chce każdemu szczegółowo streszczać swojego życia. Czego unikać podczas pierwszych rozmów?

 • trudnych i kontrowersyjnych tematów
 • zwierzeń z ciężkich przeżyć
 • jednoznacznie erotycznych dowcipów
 • żalenia się
 • bycia zbyt miłym – i tutaj się na chwilę zatrzymam, otóż nikt nie mówi by się zachowywać niemiło, po prostu bycie nadmiernie miłym psuje twój wizerunek, rozmówca przestaje cię traktować poważnie, nudzisz i nie stanowisz żadnego wyzwania
 • przechwalania się – prawda prędzej czy później wyjdzie na jaw
 • zagłuszania drugiej strony – daj swojemu rozmówcy dojść do głosu

Jeśli będziesz unikać powyższych czynności i tematów najpewniej uda ci się zainteresować rozmówcę na tyle, że umówi się z tobą na spotkanie. Jeśli ty proponujesz, to postaraj się zrobić delikatnie np. “To może gdzieś razem wyskoczymy? Znam przytulną kawiarnię, niedaleko stąd. Wpadniesz?” Pamiętaj, że pierwsza randka jest formą testu i jeszcze nic nie znaczy. Nie traktuj jej śmiertelnie poważnie i pójdź na nią bez nerwów i z rezerwą, bo pamiętaj, że nic nie jest jeszcze pewne. Jak zatem przygotować się na pierwszą randkę? Jak ją przeprowadzić? To nie takie trudne jak się wydaje – przede wszystkim pozostanie sobą w rozmowie to klucz do sukcesu!

Baner EroDate [SOI]