Zdjęcie gra ogromną rolę na portalu randkowym. Jest głównym elementem, decydującym o pierwszym wrażeniu, a właśnie kilka pierwszych sekund decyduje o tym, czy obdarzymy kogoś sympatią. Przeglądając najlepsze serwisy randkowe można jednak napotkać wielu wartościowych ludzi, którzy zdecydowanie tracą, ponieważ nie zadbali dobrze o swój wizerunek. W tym artykule dowiesz się, jakie zdjęcie na portal randkowy wybrać, a także czego absolutnie nie robić, by nie odstraszyć osoby, której szukamy.

Baner EroDate [SOI]

Czego nie wrzucać w zdjęcie profilowe?

Zacznijmy od typowych faux pas. Profil na portalu należy potraktować jak własną wizytówkę. Choć nikt z nas nie chce wystawiać się na opinię publiczną, siłą rzeczy założenie konta w miejscu takim, jak tinder, wymaga sporo odwagi. Zastanówmy się więc na początek, kogo szukamy. Niezależnie od tego, czy interesuje nas znalezienie miłości swego życia, czy jednorazowej przygody, czy też po prostu chcemy porozmawiać z różnymi ludźmi i zobaczyć, co z tego wyjdzie – są pewne typy zdjęć, które odstraszą każdego. W pierwszej kolejności odrzućmy wszystkie zdjęcia, na których prezentujemy się z alkoholem lub co gorsza, pod jego wpływem. Nawet, jeśli chcemy dać się poznać jako osoba imprezowa musimy wiedzieć, że istnieją inne zachęcające formy rozrywki, które uczynią nasz profil bardziej interesującym.

Podstawowym błędem jest też pokazywanie się na zdjęciach z inną osobą, szczególnie płci, która nas interesuje. Dziewczyna, czy chłopak, do którego chcemy trafić, zdecydowanie bardziej zainteresowany jest wyobrażeniem sobie siebie u naszego boku, niż oglądaniem naszych przeszłych podbojów. Dodatkowo upublicznianie wizerunku innych osób jest nielegalne i możemy z tego tytułu mieć później spore problemy prawne. A tego lepiej uniknąć. Ostatnim typem zdjęć są te, na których widać, delikatnie mówiąc, zbyt wiele. Najlepsze zdjęcie na portal randkowy to takie, które nie odsłania całej tajemnicy. Zostaw sobie na później prezentowanie swoich wdzięków. Co zakryte, to bardziej ciekawi. Faceci z gołą klatą odbierani są przez kobiety jako płytcy i niedowartościowani, podobnie dzieje się w drugą stronę. Nie ujmuj więc sobie na samym starcie. Zwracaj też uwagę na to, co znajduje się na fotografii poza twoją osobą. Nie chcesz przecież pokazać się w zagraconym pokoju, czy zdradzić innym swojego miejsca pracy.

Baner EroDate [SOI]

Naturalność jest w cenie

Kiedy zastanawiamy się, jak wybrać zdjęcie na tindera, odruchowo sięgamy po te, na których wyglądamy najlepiej. Z jednej strony to dobrze. Nasz profil zyska wtedy na oglądalności. Jednak pamiętajmy, że prędzej czy później życie zweryfikuje zgodność zdjęcia z rzeczywistością. Jeśli więc na co dzień chodzimy w jeansach i prostym podkoszulku, nie prezentujmy się na zdjęciu w mini, czy garniturze. Przyciągnie to zupełnie inne osoby, a te, które poszukują kogoś dokładnie takiego, jak my, ominą nas szerokim łukiem i powędrują w kierunku tych, którzy postawili na naturalność. Najlepiej poszukać wśród swojej kolekcji tych fotek, na których wyglądamy zupełnie zwyczajnie – zwyczajnie oznacza przy tym nasze prywatne zwyczaje, nie przeciętność wedle ogólnie przyjętych standardów. Jeśli brak nam zdjęć tego typu, dajmy się sfotografować przy ulubionej czynności.

Jeśli kochasz książki, cenisz sobie czas spędzany na łonie natury, czy jesteś fanem motocykli – temat zdjęcia sam się narzuca. Fotografia tego rodzaju z automatu spodoba się też osobom o zbliżonych zainteresowaniach, a to już samo w sobie daje temat do pierwszych rozmów. Nie oszukuj! Fota z samochodem kumpla to bardzo zły pomysł. Prędzej, czy później będziesz chciał poznać wybrankę ze swoimi znajomymi, a posiłkowanie się cudzym życiem może skończyć się tym, że osoba, której poświęcisz mnóstwo swojego czasu, szybciej znajdzie wspólny język z twoim najbliższym przyjacielem niż z tobą.  Dobre zdjęcie na portal randkowy to takie, na którym czujemy się dobrze. Uśmiech dodaje uroku w każdej sytuacji. Nastraja przy tym pozytywnie naszego potencjalnego rozmówcę. Wykorzystaj ten prosty fakt, by pokazać się od początku od dobrej, choć wciąż realistycznej strony.

Dowiedz się więcej o tym, jak opisać siebie na portalu randkowym!

Zadbaj o jakość, czyli jak zrobić dobre zdjęcie na portal randkowy?

W dzisiejszych czasach sprawa jest niezwykle prosta. Każdy z nas ma dostęp do smartfona, którego aparat pozwala zazwyczaj na robienie zdjęć w niczym nie ustępującym tym, które wykonane są w profesjonalnym studio. Wystarczy znać kilka prostych sztuczek. Zadbaj o dobre kadrowanie. Nie musisz przy tym pokazywać całej swojej sylwetki, jednak twarz powinna być doskonale widoczna i umiejscowiona pośrodku zdjęcia. Szczególną uwagę zwracaj przy tym na oczy, niektórzy twierdzą, że są one zwierciadłem duszy i to w nich właśnie odruchowo szukamy potwierdzenia, że mamy do czynienia z osobą, której szukamy.

Kiedy zastanawiasz się, jak zrobić zdjęcie na tindera, przypomnij sobie podstawowe zasady fotografii. Zasadniczą rolę w jakości zdjęcia gra światło. Daj się więc sfotografować w pełnym słońcu. Unikniesz w ten sposób nieestetycznych cieni, odkładających się na policzkach i zaciemniających odbiór twojej osoby. Jeśli chcesz podejść do tematu z nieco większą fantazją, wykorzystaj magiczne godziny tuż po wschodzie i tuż przed zachodem słońca – delikatnie zmiękczają one rysy twarzy i dodają zdjęciu nieco tajemniczości, budząc w źrenicach wesołe błyski. W ten sposób zrobisz zdjęcie, które umożliwi ci kontakt z takimi osobami, jakie ci odpowiadają.

Baner EroDate [SOI]