> Załóż DARMOWE konto w LetsHookup jeszcze przez 36 minut, liczba miejsc ograniczona! <

Jak wybrać zdjęcie do profilu randkowego? Jakie zdjęcie wstawić na profil randkowy?

Zdjęcie profilowe odgrywa ogromną rolę na portalu randkowym. Jest głównym elementem, który decyduje o pierwszym wrażeniu, a to właśnie ono jest tutaj tak ważne! Wystarczy sekunda, by poczuć, że ktoś nas interesuje lub odpycha. Przeglądając najlepsze serwisy randkowe można napotkać wartościowych i intrygujących ludzi, którzy wiele tracą, nie dbając o swój wizerunek. Sprawdźmy więc, jakie zdjęcie na portal randkowy wybrać, a także czego absolutnie nie robić, by nie zniechęcać innych do kontaktu.

Miejsce 1
Wybór użytkowników
image
LetsHookup - wybór użytkowników - nr 1 w Polsce!
Liczba ocen: 15514 (Zarejestruj się, aby ocenić)
Jeszcze tylko przez 59 minut! Darmowe Konto na LetsHookup - darmowej alternatywie dla tego portalu!

Czego nie wrzucać w zdjęcie profilowe?

Zacznijmy od standardowych faux pas. Profil na portalu należy potraktować jako własną wizytówkę. Choć nikt z nas nie chce wystawiać się na opinię publiczną, siłą rzeczy założenie konta w miejscu takim jak Tinder wymaga sporo odwagi. Zastanówmy się więc na początek, kogo szukamy. Niezależnie od tego, czy interesują nas jednonocne przygody, dłuższe przyjaźnie czy trwałe związki, są takie typy zdjęć, które odstraszą absolutnie każdego.

W pierwszej kolejności odrzućmy wszystkie zdjęcia, na których prezentujemy się z alkoholem w ręku lub jesteśmy pod jego wpływem. Nawet jeśli chcemy pokazać, że lubimy imprezy i dobrą zabawę, to są inne możliwości! Sięgnijmy po zdjęcie, na którym tańczymy, śmiejemy się czy skaczemy na bungee. Nie mylmy żywiołowości z tandetą.

Przeczytaj również: Tinder czy Badoo – co wybrać?

Kolejnym niewybaczalnym błędem jest wybieranie zdjęcia, na którym nie jesteśmy sami. To my mamy się zaprezentować, a nie nasze koleżanki, koledzy czy – o zgrozo! – były partner. Osoba, która będzie chciała nawiązać z nami kontakt nie będzie miała ochoty oglądać, jak obejmuje nas inny człowiek. To my mamy się pokazać, a nie nasze otoczenie.

Ostatnim typem zdjęć są te, na których widać, delikatnie mówiąc, zbyt wiele. Najlepsze zdjęcie na portal randkowy to takie, które nie odsłania całej tajemnicy. Zostaw sobie na później prezentowanie swoich wdzięków. Co zakryte, to bardziej ciekawi. Faceci z gołą klatą odbierani są przez kobiety jako płytcy i niedowartościowani. Podobnie dzieje się w drugą stronę. Nie ujmuj więc sobie na samym starcie. Zwracaj też uwagę na to, co znajduje się na fotografii oprócz Ciebie. Nie chcesz przecież pokazać się w zagraconym pokoju lub zdradzić innym swojego miejsca pracy.

Naturalność jest w cenie

Kiedy zastanawiamy się, jak wybrać zdjęcie na Tindera, odruchowo sięgamy po te, na których wyglądamy najlepiej. Z jednej strony to dobrze. Nasz profil zyska wtedy na oglądalności. Pamiętajmy jednak, że prędzej czy później życie zweryfikuje zgodność zdjęcia z rzeczywistością. Jeśli więc na co dzień chodzimy w jeansach i prostym podkoszulku, nie prezentujmy się na zdjęciu w eleganckiej sukience czy garniturze. Przyciągnie to zupełnie inne osoby, a te, które poszukują kogoś dokładnie takiego, jak my, ominą nas szerokim łukiem i powędrują w kierunku tych, którzy postawili na naturalność.

W swojej kolekcji najlepiej poszukać takich zdjęć, na których wyglądamy zupełnie zwyczajnie. Zwróć jednak uwagę, że „zwyczajnie” oznacza naturalnie, czyli tak, jak wyglądamy najczęściej. Jeśli chętnie nosimy koka, wygodne spodnie i tuniki, to tak się pokażmy. A jeżeli brak nam zdjęć tego typu, dajmy się sfotografować przy ulubionej czynności.

Dowiedz się więcej o tym, jak opisać siebie na portalu randkowym!

A może kochasz książki, cenisz sobie czas spędzany na łonie natury lub jesteś fanem motocykli? Wtedy temat zdjęcia narzuci się sam. Fotografia, na której widać nasze pasje może rzucić się w oczy ludziom podzielającym nasze zainteresowania. Dzięki temu chętniej będą chcieli nawiązać kontakt, a wspólne pasje staną się tematem do pierwszej rozmowy i sposobem na rozluźnienie atmosfery.

Jednocześnie nie oszukuj! Fota z samochodem kumpla to bardzo zły pomysł. Prędzej czy później będziesz chciał poznać wybrankę ze swoimi znajomymi, a wtedy posiłkowanie się cudzym życiem może się źle skończyć. Osoba, której poświęcisz mnóstwo swojego czasu  szybciej znajdzie wspólny język z Twoim najbliższym przyjacielem niż z Tobą.  Dobre zdjęcie na portal randkowy to takie, na którym czujemy się komfortowo. Uśmiech dodaje uroku w każdej sytuacji. Jeśli jest szczery, to śmieją się nie tylko usta, ale i oczy. Pozytywna energia przyciąga ludzi i zachęca do nawiązania kontaktu.

Zadbaj o jakość, czyli jak zrobić dobre zdjęcie na portal randkowy?

W dzisiejszych czasach sprawa jest niezwykle prosta. Praktycznie każdy z nas ma dostęp do smartfona, którego aparat pozwala na robienie zdjęć równie dobrych, jak te wykonane w profesjonalnym studio. Wystarczy znać kilka prostych sztuczek. Po pierwsze zadbaj o dobre kadrowanie. Nie musisz przy tym pokazywać całej swojej sylwetki, jednak twarz powinna być doskonale widoczna i umiejscowiona pośrodku zdjęcia. Szczególną uwagę zwracaj przy tym na oczy, ponieważ niektórzy twierdzą, że są one zwierciadłem duszy. I co ciekawe, podświadomie to właśnie w nich szukamy potwierdzenia, że trafiliśmy na odpowiedniego człowieka.

Kiedy zastanawiasz się, jak zrobić zdjęcie na Tindera, przypomnij sobie podstawowe zasady fotografii. Zasadniczą rolę w jakości zdjęcia gra światło. Daj się więc sfotografować w pełnym słońcu. Unikniesz w ten sposób nieestetycznych cieni, widocznych na policzkach czy we włosach. Jeśli chcesz podejść do tematu z nieco większą fantazją, wykorzystaj magiczne godziny tuż po wschodzie i tuż przed zachodem słońca. Te pory delikatnie zmiękczają rysy twarzy i dodają zdjęciu nieco tajemniczości, budząc w źrenicach wesołe błyski. W ten sposób zrobisz zdjęcie, które umożliwi Ci kontakt z takimi osobami, jakie z Tobą rezonują.

Justyna Tomaszewska

Autorka, która z pasją zagłębia się w tematykę związków i miłości, oferując czytelnikom unikalne spojrzenie na te uniwersalne doświadczenia. Jej teksty, pełne empatii i głębokiego zrozumienia ludzkich emocji, inspirują do refleksji nad własnym życiem uczuciowym. Wykorzystując swoje bogate doświadczenie jako coach relacji, łączy praktyczne porady z inspirującymi historiami, pomagając czytelnikom budować zdrowe i satysfakcjonujące związki. Jej styl pisania jest bezpośredni i pełen ciepła, co sprawia, że czytelnicy czują się jak w rozmowie ze starą przyjaciółką. W swoich publikacjach często eksploruje złożoność międzyludzkich relacji, pokazując, że prawdziwa miłość wymaga odwagi, zrozumienia i pracy nad sobą. Każdy artykuł, który pisze, jest świadectwem jej głębokiego przekonania, że każdy zasługuje na szczęśliwy i spełniony związek.

Dodaj komentarz