> Załóż DARMOWE konto w LetsHookup jeszcze przez 36 minut, liczba miejsc ograniczona! <

Jak opisać siebie na portalu randkowym, od czego zacząć? Opis profilu randkowego

Portale randkowe często są określane mianem “targowiska próżności”. Niektórzy bardzo sceptycznie podchodzą do możliwości poznawania ludzi przez Internet. Pamiętajmy jednak, że nie tak łatwo trafić na kogoś, kto pasowałby do nas pod względem temperamentu, zainteresowań czy wartości. A korzystanie z portali znacząco to ułatwia! Czytając już sam opis profilu możemy stwierdzić, czy ten ktoś będzie do nas pasował. Sprawdźmy więc, jak opisać swoją osobę w intrygujący i niebanalny sposób oraz czego powinniśmy w takim opisie unikać.

  •  Jak opisać swoją osobę w fajny, ciekawy i niebanalny sposób?
  • Czego z pewnością należy unikać w opisie, a jakie elementy można w nim zawrzeć?
Miejsce 1
Wybór użytkowników
image
LetsHookup - wybór użytkowników - nr 1 w Polsce!
Liczba ocen: 15514 (Zarejestruj się, aby ocenić)
Jeszcze tylko przez 59 minut! Darmowe Konto na LetsHookup - darmowej alternatywie dla tego portalu!

Ciekawy opis na portalu randkowym- od czego zacząć?

Tworząc opis swojego profilu warto pamiętać, że im bardziej ciekawie i inteligentnie, tym większą uwagą będziemy się cieszyć. Jeśli z łatwością dobieramy słowa i lubujemy się w pisaniu rymowanych czy nietuzinkowych tekstów, warto o tym pomyśleć. Osoby przeglądające nasz profil od razu poznają, z kim mają do czynienia. To taka trochę wizytówka, która nas określa.

Oczywiście nie każdy jest obdarzony odpowiednimi umiejętnościami literackimi. Nie oznacza to jednak, że nasz opis musi być nudny i suchy, dołączając w ten sposób do setek innych beznadziejnych opisów. Czego więc nie robić? Przede wszystkim nie pisz na swój temat tak, jakbyś wyliczał swoje zalety w trakcie rozmowy o pracy. “Jestem sympatycznym chłopakiem. Moje zainteresowania to informatyka, piłka nożna i poznawanie osób” – tym sposobem nikogo nie zainteresujesz! Zrozum, że pisząc tak nieświadomie stajesz się właśnie tylko kolejnym “profilem”, a nie realną osobą, która może kogoś zaintrygować.

Zobacz, jaki portal randkowy wybrać!

Pisz w sposób naturalny

Kolejnym problemem jest pisanie na swój temat w trzeciej osobie, jakbyśmy chcieli zamieścić anons w gazie: “Przystojny kawaler w średnim wieku. Przedsiębiorca. Fanatyk sportu i zdrowego trybu życia”. No cóż… Portal, na którym się rejestrujesz gromadzi wielu kawalerów w średnim wieku, który uwielbiają sport i prowadzą swoje przedsiębiorstwa. To Cię nie wyróżnia i nie definiuje. Pokaż siebie prawdziwego, a nie role społeczne, które pełnisz.

Pisząc o sobie przede wszystkim bądź naturalny. Każdy z nas ma w sobie coś nietypowego, jakiś pierwiastek decydujący o naszej indywidualności. Rzecz w tym, aby go dostrzec.

Zrób coś nietuzinkowego

W pewnym okresie w literaturze zaczęło pojawiać się zjawisko nazywane “eseizacją powieści”. Polegało ono na wplataniu w narrację książki elementów osobistych, spostrzeżeń pisarza, uwag czy przemyśleń. Jeśli chcemy zrobić coś nietuzinkowego, moglibyśmy się tym zainspirować.

Jeżeli nie wiesz, jak podejść do opisania Twojego profilu, zacznij od redagowania intymnego dziennika. Pisz swobodnie, w sposób całkowicie naturalny. Z czasem zauważysz pewne przemyślenia lub pragnienia, które faktycznie będą Cię charakteryzować. A to już coś, na czym warto się skupić. Następnie możesz się tym zainspirować, pokazując na portalu swoje prawdziwe oblicze. Zaintryguj innych swoją charyzmą, poglądami lub doświadczeniami, bo to właśnie je będziesz kiedyś dzielić z drugim człowiekiem.

Czy dobry opis musi być dobrze napisany?

Odpowiedź brzmi: tak. Portale randkowe to specyficzna forma poznawania nowych osób, która w znaczącym stopniu premiuje użytkowników potrafiących dobrze pisać. Pamiętaj jednak, że nie musisz być Fernando Pessoą albo Marcelem Proustem, aby Twój opis wzbudzał zainteresowanie. Popracuj trochę nad tekstem, postaraj się, aby był oryginalny oraz naturalny. Nie pisz “moje hobby to książki”, tylko poinformuj o tym Twoje czytelniczki w inny sposób.

Częstym błędem osób zakładających konto na portalach randkowych jest tworzenie opisu “ot tak”. Tymczasem opis stanowi ważną, a w niektórych przypadkach najważniejszą część Twojego profilu. Oczywiście zdjęcia na portal randkowy, oraz treść wypełnianych rubryk również mają znaczenie, ale przecież nie każdy wygląda, jak Bradley Cooper albo Emeraude Toubia.

Czego absolutnie nie umieszczać w opisie?

W przypadku męskich opisów jest to proste: nie przechwalaj się statusem majątkowym (to nie działa, chyba, że chcesz przyciągnąć osoby zainteresowane gadżetami i luksusem, a nie Tobą…). Unikaj również pisania o seksie, a tym bardziej sformułowań w rodzaju “uwielbiam eksperymentować w łóżku”. Nie wypowiadaj się także negatywnie o kobietach, bo to zniechęca. Oczywiście zadbaj również o ortografię oraz gramatykę Twojego opisu, nawet jeżeli jest krótki.

W przypadku kobiet rzecz przedstawia się nieco inaczej. Bądźmy szczerzy – panie nie muszą się aż tak starać, by przyciągnąć czyjąś uwagę. Nie oznacza to jednak, że można pisać wszystko. Gustujesz w mężczyznach, którzy dobrze zarabiają? Okej, ale nie musisz pisać tego wprost. Zamiast tego napisz, że Twój typ to “mężczyzna radzący sobie w życiu” albo “potrafiący zatroszczyć się o kobietę”. Aluzje seksualne również nie do końca sprawdzają się jako forma “przynęty”, chyba, że codziennie chcesz otrzymywać setki wiadomości od internetowych zboczeńców.

Być może zainteresuje Cię też: ONS – co to znaczy?

Dzieci? Okej, ale wystarczy wspomnieć, że “cenisz sobie wartości rodzinne”. Na pewno brzmi to o wiele lepiej, niż “chcę mieć dwójkę albo trójkę dzieci”. Pamiętaj też o pewności siebie: wbrew obiegowym mniemaniom mężczyźni wcale nie są aż tak całkowitymi “wzrokowcami”. Masz parę kg “nadmiaru” lub uważasz, że Twój biust mógłby być większy? Zapomnij o tym. Kobieta, która sama wskazuje swoje mankamenty lub próbuje za nie “przepraszać” to kobieta, która strzela sobie w stopę.

Jeśli zapomnisz o tych dodatkowych kilogramach lub niedostatecznie dorodnych piersiach, mężczyzna najpewniej również nie zwróci na nie większej uwagi. Umówmy się: aktorki o idealnych proporcjach ogląda się w TV, ale żaden w miarę rozgarnięty mężczyzna nie będzie szukał kobiety idealnej. To po prostu nie działa w ten sposób.

Justyna Tomaszewska

Autorka, która z pasją zagłębia się w tematykę związków i miłości, oferując czytelnikom unikalne spojrzenie na te uniwersalne doświadczenia. Jej teksty, pełne empatii i głębokiego zrozumienia ludzkich emocji, inspirują do refleksji nad własnym życiem uczuciowym. Wykorzystując swoje bogate doświadczenie jako coach relacji, łączy praktyczne porady z inspirującymi historiami, pomagając czytelnikom budować zdrowe i satysfakcjonujące związki. Jej styl pisania jest bezpośredni i pełen ciepła, co sprawia, że czytelnicy czują się jak w rozmowie ze starą przyjaciółką. W swoich publikacjach często eksploruje złożoność międzyludzkich relacji, pokazując, że prawdziwa miłość wymaga odwagi, zrozumienia i pracy nad sobą. Każdy artykuł, który pisze, jest świadectwem jej głębokiego przekonania, że każdy zasługuje na szczęśliwy i spełniony związek.

Dodaj komentarz