Portale randkowe często są określane mianem przysłowiowego “targowiska próżności”. Wiele osób w sposób lekceważący traktuje również tę formę poznawania kobiet lub mężczyzn. A jednak można stwierdzić, że posiadanie konta na portalu randkowym to wiele naprawdę ciekawych możliwości. Przede wszystkim, możemy poznać osoby, z którymi w innej sytuacji zwyczajnie nie mielibyśmy szansy się zetknąć (np. dlatego, że mieszkają w innym rejonie Polski).

Kolejna zaleta to oczywiście możliwość przeczytania opisu drugiej osoby, co już na wstępie pomaga nam stworzyć sobie o niej pojęcie oraz ocenić, czy mamy do czynienia z kimś interesującym. Jednocześnie jednak opis na portalu to dla większości użytkowników nie lada wyzwanie. Jak opisać swoją osobę w fajny, ciekawy i niebanalny sposób? Czego z pewnością należy unikać w opisie a jakie elementy można w nim zawrzeć. Przyjrzyjmy się tej kwestii nieco dokładniej i postarajmy się odpowiedzieć na powyższe pytania.

Baner EroDate [SOI]

Ciekawy opis na portalu randkowym: od czego zacząć?

Przede wszystkim należy pamiętać, że opis naszej osoby na portalu jak najbardziej może być tekstem literackim. Przeglądając profile innych osób z pewnością dostrzegliśmy zresztą, że wiele osób pisze naprawdę świetnie, w sposób niebanalny a jednocześnie ze swadą. Warto od razu sprecyzować, czy interesują nas poważne randki, czy raczej niezobowiązujące spotkania.

Naturalnie, nie każdy jest obdarzony odpowiednimi umiejętnościami literackimi. Nie oznacza to jednak, że nasz opis musi być suchy i stanowić kolejną kalkę setek innych opisów. Czego więc nie robić?Przede wszystkim, nie pisz na swój temat tak, jakbyś wyliczał swoje zalety w trakcie rozmowy o pracy. “Jestem sympatycznym chłopakiem. Moje zainteresowania to informatyka, piłka nożna i poznawanie osób” to nie sposób, jakim zainteresujesz potencjalną drugą połówkę. Zdajesz sobie sprawę, że pisząc w ten sposób siłą rzeczy stajesz się właśnie tylko kolejnym “profilem”, a nie realną osobą, którą może zainteresować się któraś z kobiet odwiedzających Twoją stronę.

Kolejna kwestia to pisanie na swój temat w trzeciej osobie, tak jak gdyby chodziło o zamieszczenie anonsu w gazecie: “Przystojny kawaler w średnim wieku. Przedsiębiorca. Fanatyk sportu i zdrowego trybu życia”. Cóż, portal,  z którego korzystasz z ogromną dozą pewności jest pełen kawalerów w średnim wieku, którzy prowadzą własne firmy i lubią sport. To nic nie wnosi. 

Jak więc pisać? Przede wszystkim, pisz o sobie – bądź naturalny. Co to oznacza? Każdy z nas ma w sobie coś nietypowego, pierwiastek decydujący o naszej indywidualności. Rzecz w tym, aby to uchwycić. Kolejna kwestia to oczywiście forma wypowiedzi. W pewnym okresie literatury zaczęło pojawiać się zjawisko nazywane “eseizacją powieści”, co polegało na wplataniu w narrację elementów osobistych, spostrzeżeń pisarza, uwag czy przemyśleń.

Baner EroDate [SOI]

Jaki ma to związek z opisem na portalu randkowym? Ogromny. Jeżeli nie wiesz, jak podejść do napisania Twojego napisu, zacznij od pisania dziennika, pisząc w sposób całkowicie swobodny, naturalny dla Ciebie. Na pewno z czasem uda Ci się wychwycić pewne charakterystyczne rysy, Twoje przemyślenia, impresje, krótko mówiąc: część tego, co składa się na Twoją rzeczywistą indywidualność. 

Zobacz, jaki portal randkowy wybrać!

Czy dobry opis musi być dobrze napisany?

Odpowiedź brzmi: tak. Portale randkowe to specyficzna forma poznawania nowych osób, w znaczącym stopniu premiująca osoby potrafiące dobrze pisać. Pamiętaj jednak, że nie musisz być Fernando Pessoą albo Marcelem Proustem, aby Twój opis wzbudzał zainteresowanie. Popracuj trochę nad tekstem, postaraj się, aby był oryginalny oraz naturalny. Nie pisz “moje hobby to książki”, tylko poinformuj o tym Twoje czytelniczki w inny sposób.

Częstym błędem osób zakładających konto na portalach randkowych jest tworzenie opisu “ot tak”. Tymczasem opis stanowi ważną a w niektórych przypadkach najważniejszą część Twojego profilu. Oczywiście, zdjęcia na portal randkowy, oraz treść wypełnianych rubryk również mają znaczenie, ale przecież nie każdy wygląda, jak Bradley Cooper albo Emeraude Toubia.

Czego absolutnie nie umieszczać w opisie?

W przypadku męskich opisów jest to proste: nie przechwalaj się statusem majątkowym itp(to nie działa, zresztą możesz pokazać to w znacznie bardziej subtelny sposób), unikaj pisania o seksie, a tym bardziej sformułowań w rodzaju “uwielbiam eksperymentować w łóżku”. Nie wypowiadaj się także negatywnie o kobietach a także, oczywiście, zadbaj o ortografię oraz gramatykę Twojego opisu, nawet jeżeli jest krótki. 

W przypadku kobiet rzecz przedstawia się nieco inaczej. Bądźmy szczerzy: Panie muszą znacznie mniej starać się w celu przyciągnięcia uwagi płci przeciwnej. Nie oznacza to jednak, że można pisać wszystko. Gustujesz w mężczyznach, którzy dobrze zarabiają? Okej, ale nie musisz pisać tego wprost. Zamiast tego napisz, że Twój typ to “mężczyzna radzący sobie w życiu” albo “potrafiący zatroszczyć się o kobietę”. Aluzje seksualne również nie do końca sprawdzają się jako forma “przynęty”, chyba, że chcesz otrzymywać setki wiadomości dziennie od internetowych zboczeńców. 

Dzieci? Okej. Ale wystarczy wspomnieć, że “cenisz sobie wartości rodzinne”. Na pewno brzmi to o wiele lepiej, niż “chcę mieć dwójkę albo trójkę dzieci”. Pamiętaj też o pewności siebie: wbrew obiegowym mniemaniom, mężczyźni wcale nie są aż tak całkowitymi “wzrokowcami”. Masz parę kg “nadmiaru” lub uważasz, że Twój biust mógłby być większy? Zapomnij o tym. Kobieta, która sama wskazuje swoje mankamenty lub próbuje za nie “przepraszać” to kobieta, która strzela sobie w stopę. Jeśli zapomnisz o tych dodatkowych kg lub niedostatecznie dorodnych piersiach, mężczyzna najpewniej również nie zwróci na to większej uwagi. Umówmy się: aktorki o idealnych proporcjach fajnie się ogląda w TV, ale żaden w miarę rozgarnięty mężczyzna nie będzie na serio szukał kobiety idealnej. To po prostu nie działa w ten sposób.

Baner EroDate [SOI]