> Załóż DARMOWE konto w LetsHookup jeszcze przez 36 minut, liczba miejsc ograniczona! <

Co to znaczy FWB? Dowiedz się czym jest relacja FWB!

Prawdopodobnie widziałeś litery „FWB” na stronach randkowych. W tym artykule rozszyfrowujemy skrót FWB i wyjaśniamy co on oznacza w portalu randkowym. Jeśli często korzystasz z platform randkowych, zalecamy zapoznanie się z nim. Wyjaśnimy, na czym polega związek o statusie FWB. Dowiesz się, jakie warunki musisz spełnić, wchodząc w taki związek.

Miejsce 1
Wybór użytkowników
image
LetsHookup - wybór użytkowników - nr 1 w Polsce!
Liczba ocen: 15514 (Zarejestruj się, aby ocenić)
Jeszcze tylko przez 59 minut! Darmowe Konto na LetsHookup - darmowej alternatywie dla tego portalu!

Co oznacza FWB?

Status „friends with benefits” tłumaczy się z angielskiego jako „przyjaciele z korzyściami„. Zwrot ten od dawna znany jest Amerykanom, ale w obszarze polskojęzycznym stał się szczególnie rozpowszechniony po emisji serialu telewizyjnego „Sex and the City”.

Z reguły słowo „przyjaciel” schodzi na dalszy plan przy wyborze polskojęzycznych odpowiedników tego wyrażenia. Jednym z popularnych tłumaczeń jest „Seks bez zobowiązań”. Implikacja jest taka, że partnerzy w statusie FWB nie wymagają emocjonalnego zaangażowania w związek. W języku angielskim brzmi to inaczej. „Seks bez zobowiązań” sygnowany jest skrótem „NSA”. Oznacza to „No Strings Attached”.

Często spotykane jest również tłumaczenie „seks towarzyski”. Również tutaj na pierwszy plan wysuwa się stosunek płciowy. Jednak w tym przypadku istnieje już słowo, które dokładniej wyjaśnia stan relacji między dwoma uczestnikami.

Cel FWB

Ludzie są zazwyczaj emocjonalnie zaangażowani w życie swoich przyjaciół. Dlatego wyrażenie „friends with benefits” należy rozumieć głównie na jeden z poniższych powodów:

  • Jesteście przyjaciółmi i lubicie spędzać razem czas. Być może oglądacie razem filmy, gracie w gry planszowe, komputerowe lub fabularne, albo uczestniczycie we wspólnych projektach twórczych. Jeśli jesteś w nastroju, robisz różne rzeczy razem. Jednak nie robisz z tego wielkiej sprawy.
  • Jesteś obojętny wobec osoby, z którą jesteś w związku FWB. Interesuje Cię jedynie współżycie z tą osobą.

Pierwotnie wyrażenie friends with benefits powstało właśnie dlatego, że młodzi ludzie aktywnie i beztrosko angażowali się w intymne związki ze swoimi przyjaciółmi. Szybko jednak okazuje się, że nie wszyscy są w stanie utrzymać ten rodzaj relacji. Wszystko zależy od natury kontaktu fizycznego.

Dlaczego wchodzenie w relację typu „FWB” może być w pewnym sensie niebezpieczne?

Jak człowiek przyzwyczaja się do swojego partnera, ciało zaczyna reagować na niego uwalnianiem pozytywnie zabarwionych hormonów. Niektórzy ludzie potrafią zakochać się natychmiast po zawarciu związku. Inni potrzebują więcej czasu.

Natura zaprojektowała człowieka w taki sposób, że będzie on dążył do zjednoczenia z tymi, którzy ranią jego uczucia. Mechanizm ten działa w obie strony. Jeśli ktoś się z kimś kocha, stopniowo zaczyna doświadczać także innych uczuć.

Nie jest to zasada bezwarunkowa, więc raczej nie nawiążesz więzi ze swoimi partnerami po prostu proponując im tego typu związek. Należy pamiętać, że:

U niektórych ludzi uczucia nigdy nie powstają tylko dlatego, że kochają się z inną osobą.

Jednak w klasycznym związku kobiety i mężczyzny działania spajające najczęściej prowadzą do tego, że jedno z nich zakochuje się w drugim. Częściej to właśnie kobieta staje się ofiarą własnych uczuć. Dzieje się tak dlatego, że dziewczyny są bardziej otwarte ze swoimi emocjami, podczas gdy mężczyźni często traktują przedstawicielki płci pięknej w sposób instrumentalny – taka jest genetyka.

Mimo, że istnieje taki schemat, to czasami się nie sprawdza. W prawdziwym życiu, często zdarza się, że mężczyźni zaczynają doświadczać zaborczego uczucia, a następnie wędrować przez długi czas po obiekcie swoich uczuć, czekając na rozwój relacji. Dziewczyny w takich sytuacjach, też się znajdują, ale często przeżywają niechciane zauroczenie po cichu, starając się utrzymać je w tajemnicy przed partnerem. Nie zawsze im się to udaje.

Jak utrzymać relację FWB na swoim profilu?

Uzgodnijcie z góry warunki waszej interakcji. Wypisz najważniejsze zasady i zachowaj kopię dla siebie. Sprawdź listę warunków przed i po spotkaniu. Upewnij się, że ściśle przestrzegasz umów.

Co to znaczy ONS? Poznaj popularny skrót z portali randkowych!

Przedyskutujcie, co zrobicie, jeśli jedno z was zacznie żywić romantyczne uczucia. Dobrym pomysłem jest wypisanie kilku schematów postępowania. Powinny być one napisane za pełną zgodą obu partnerów. Na wszelki wypadek napisz instrukcje dla sytuacji, w której zaczniesz odczuwać odwzajemnione uczucia. Ale co najważniejsze, upewnij się, że uzgodnisz sposób postępowania w sytuacji, w której nie darzysz wzajemną miłością drugiej osoby w związku.

Szanuj granice drugiej osoby. Jeśli poproszono cię, abyś nie wtrącał się do jakiejś dziedziny życia, powstrzymaj się od wścibstwa. Jeśli osoba ta chce zerwać więź – w żadnym wypadku się jej nie trzymaj. W przeciwnym razie zamienisz się w strasznego prześladowcę.

Justyna Tomaszewska

Autorka, która z pasją zagłębia się w tematykę związków i miłości, oferując czytelnikom unikalne spojrzenie na te uniwersalne doświadczenia. Jej teksty, pełne empatii i głębokiego zrozumienia ludzkich emocji, inspirują do refleksji nad własnym życiem uczuciowym. Wykorzystując swoje bogate doświadczenie jako coach relacji, łączy praktyczne porady z inspirującymi historiami, pomagając czytelnikom budować zdrowe i satysfakcjonujące związki. Jej styl pisania jest bezpośredni i pełen ciepła, co sprawia, że czytelnicy czują się jak w rozmowie ze starą przyjaciółką. W swoich publikacjach często eksploruje złożoność międzyludzkich relacji, pokazując, że prawdziwa miłość wymaga odwagi, zrozumienia i pracy nad sobą. Każdy artykuł, który pisze, jest świadectwem jej głębokiego przekonania, że każdy zasługuje na szczęśliwy i spełniony związek.

Dodaj komentarz